Mielenko


Mielenko to niewielka miejscowość oddalona od Sarbinowa o 5 km. Bliskie sąsiedztwo pozwala na jeszcze lepsze poznanie pięknych nadbałtyckich terenów.

 

Okolica jest idealna dla turystów, którzy pragną odpocząć od miejskiego zgiełku, obserwować życie morskich ptaków, a także spędzać czas na przejażdżkach rowerowych lub spacerach. Ta niewielka miejscowość kryje w sobie ważne dla regionu zabytki architektoniczne. Jest ciekawym i miłym przystankiem dla osób podróżujących wzdłuż zachodniego wybrzeża Bałtyku.

 

Z Mielenka można bez problemu udać się do innych, równie barwnych miejscowości: Chłopów (3km) lub Mielna (4 km).

 

Turyści przybywający do Sarbinowa chętnie korzystają ze spacerów wzdłuż brzegu, wybierając się plażą w stronę Mielenka lub nieco bardziej oddalonego Mielna. Miejsce to słynie z długich tras pieszych i rowerowych, które rozciągają się przed lasy łączące Mielenko z Mielnem i Sarbinowem.

 

Podczas spaceru brzegiem morza warto zatrzymać się na chwilę w Mielenku, by podziwiać XIX-wieczne rybackie chałupy o charakterystycznej konstrukcji szachulcowej. Zachowały się w doskonałym stanie i do dziś należą do dumy naszego regionu, który rokrocznie odwiedza coraz więcej turystów.

 

Jednak Mielenko to także idealne miejsce dla osób ceniących sobie ciszę, spokój i bliski kontakt z naturą. Plaże nie są zatłoczone, piasek jest bardzo miękki i przyjemny w dotyku, a dzięki prostej linii brzegowej panorama morza rozciąga się przez wiele kilometrów. To spokojne miasteczko idealne dla miłośników natury.